آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2936
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 شهریور 1397 - 16:38
امام جمعه شهرستان رامسر:
هر پیرو اباعبدالله الحسین باید درس چگونه زیستن را در مکتب او بیاموزد
حجت السلام والمسلمین رضایی امام جمعه رامسر ، در مراسم سوگواری (احلی من العسل )دربیان روحیه ظلم ستیزی امام حسین (ع )گفت :سرور و سالار شهیدان می فرماید که زندگی اگر همراه با ظلم و ظالمین باشد چیزی جز ننگ و بدعاقبتی نیست .

حجت السلام والمسلمین رضایی امام جمعه رامسر ، در مراسم سوگواری (احلی من العسل )که در هنرستان حریری برگزار شد،دربیان روحیه ظلم ستیزی امام حسین (ع )گفت :سرور و سالار شهیدان می فرماید که زندگی اگر همراه با ظلم و ظالمین باشد چیزی جز ننگ و بدعاقبتی نیست .در روایتی دیده ام که فرموده اند هرچیزی حد و اندازه  و نهایتی دارد ، در ابتدای این روایت آمده است، چیزی که زندگی دنیا را به پایان می رساند حد و نهایت آن یعنی مرگ است  .

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید هرکسی که خدای متعال به اوحیات و زندگی داد قطعا مرگ را برای او رقم زد جز  ذات مقدس خداوند که همواره زنده است

وی افزود : اما آنچه امام حسین (ع) در مکتب خویش به عنوان یک آموزه ودرس برای همه پیروانش مد نظر قرار داده است چیست ؟ انسان ها چه خوب یا بد از این دنیا خواهند رفت اینکه در دوران حیات خود چگونه زندگی می کنند نکته بسیار مهمی است هر پیرو اباعبدالله الحسین باید درس چگونه زیستن را در مکتب او بیاموزد.

  رضایی:امام حسین (ع)در جمله ای موجز و مختصر می فرماید مرگی که پایان زندگی انسان است برای من سعادت است. زیرا اگر قرار باشد زندگی کنم و در زندگی ظالم باشم یا در برابر ظلم تسلیم شوم این زندگی جز مرگ و بدنامی برای انسان ارمغانی ندارد و بهتر است انسان مرگ را در آغوش بگیرد انتخاب اینگونه مرگی برای انسان حیات جاودانه می آورد. مثل شهدای ما ،شهیدان مرگی را انتخاب کردند که در غیر آن صورت باید زیربار ظلم می رفتند .

️رضایی درادامه با تاکید بر اینکه شهدا برای آزادی بشر جان عزیز خود را تقدیم نمودند،گفت :خداوند می فرماید که حتی گمان هم نکنید  کسانی که در راه خدا کشته می شوند ،مرده اند بلکه آنها زنده اند. ولی ما کیفیت زندگیشان را نمی فهمیم مثل فرشتگان که چگونگی حیاتشان را درک نمی کنیم اما به زنده بودن آنها قائل هستیم. این نوع مرگ حیات دائمی به همراه دارد. کسانی که زندگی را فهمیدند و حد زندگی را متوجه شدند وقتی به موضوع مرگ ،مرگی شجاعانه فکر می کنند با آغوش باز آن را می پذیرند
رئیس ستاد امر به معروف با اشاره به ایثارگری های شهدای دفاع مقدس افزود : در دوران دفاع مقدس قاسم بن الحسن هایی داشتیم که برای غلتیدن روی مین ها از هم سبقت می گرفتند، آنان به حدی از معرفت رسیدندکه فهمیدند دنیا باهمه زیبایی هایش در برابر مرگی که برای خدا ، آگاهانه و با معیار ظلم ستیزی باشد نمی ارزد .آنان از مکتب امام حسین(ع) درس گرفتند.

وی در انتها در رابطه با تجدید بیعت با امام حسین( ع )در روز اربعین گفت :بی شک در روز عاشورا 72 نفر در برابرسپاهی 32000 نفره شکست می خورند اما خداوند برایشان پیروزی را رقم زد، جوری که با گذر 1400سال ، مردم دنیا نه فقط مسلمانان ازکشورهای مختلف و با ادیان متفاوت مسافتی طولانی را طی می کنند تا خود را به امام حسین(ع) برسانند.

منبع :روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان رامسر

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393