آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2935
تاریخ انتشار : شنبه 24 شهریور 1397 - 18:12
امام جمعه شهرستان رامسر:
جریان روشنفکری در ایران جز خیانت به باورها چیز دیگری را دنبال نکرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر رضایی در مراسم عزاداری ماه محرم درمسجد جامع بازار رامسر با اشاره به وصیت نامه امام حسین (ع) گفت:سیدالشهدا (ع) در وصیت نامه خویش بعد از شهادتین هدف از قیام خود رااصلاح امت پیامبر و روش خود را برای این کار امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر رضایی در مراسم عزاداری ماه محرم درمسجد جامع بازار رامسر با اشاره به وصیت نامه امام حسین (ع) گفت:سیدالشهدا (ع) در وصیت نامه خویش بعد از شهادتین هدف از قیام خود رااصلاح امت پیامبر و روش خود را برای این کار امر به معروف و  نهی از منکر بیان کرد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان مهم ترین ابزار اصلاحات در جامعه و امت اسلامی بیان کردند افزود:
در روایت است که اگر این ابزار از جامعه رخت بربندد، مفسدان زمام امور را به دست می گیرند و اگر جامعه بخواهد به حیات ادامه دهد باید این ابزار به عنوان یک عنصر فعال و کار آمد در جامعه جاری باشد .

وی در ادامه، تعریف اصلاحات را نور آوری و احیا کردن ارزش های جامعه دانست و با بیان اینکه برخی به اشتباه فکر می کنند اصلاح کردن امور جامعه یعنی زدودن افکار و عقاید از زندگی اجتماعی و دینی تصریح کرد: بعد از دوران قاجار که جریان روشنفکری در جامعه به وجود آمد، گفتند اگر می خواهیم به پیشرفت و توسعه برسیم باید به کل غربی شویم و هر سنتی را کنار
بگذاریم که به عنوان نمونه سبب بسته شدن حسینیه ها در آن دوران شد.

امام جمعه رامسر در تبیین موضوع اصلاحات، با اظهار اینکه در تعبیر صحیح، اصلاحات به معنای زدون زواید از تنه درخت است و نه به معنای ریشه کن کردن درخت گفت: اصل روشنفکری بد نیست همچنان که امام (ع) فرمودند فرزند زمان خودت باش اما به شرطی که این جریان تیشه به ریشه سنت ها نزند.

سخنران این مراسم اضافه کرد: متاسفانه جریان روشنفکری بعد از قاجار خیانتی به باورهای مردم وارد کرد و خرابی هایی را موجب گشت که جبران آنها سالها طول می کشد.
رضایی با بیان اینکه افرادی که داعیه روشنفکری دارند، از روش ها و ادبیاتی استفاده می کنند که برای مردم خوشایند باشد افزود: مشابه همین جریان در جنگ صفین گفتند حکم، حکم خداست که در ظاهر کلام آنها خوب بود
ولی هدفشان جنگ با امیرالمومنین شد.

وی با اشاره به اینکه جریان روشنفکری از زمانی که در تاریخ ایران شکل گرفت جز خیانت به باورها و اعتقادات چیز دیگری را دنبال نکرد بیان داشت: امروز جریان روشنفکری در ظاهر حرف از آزادی بیان می زند ولی اگر بر جامعه مسلط شود از دیکتاتوری ترین روش ها برای کنترل جامعه استفاده می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد شبهه در جامعه گفت: برخی می گویند به جای مداحی و مجالس عزا باید دل یتیمان را شاد کرد که در جواب باید گفت مگر ما مخالف شاد کردن دل یتیمان هستیم؟

وی تاکید کرد: اینها همان افرادی هستند که قبل از گران شدن دلار حامیان دولت بودند اما امروز خود را حامی فقرا می دانند.

رضایی با اشاره به اینکه دشمن از گریه برای حسین (ع) می ترسد چون گریه برای سید الشهدا گریه از سر ضعف نیست عنوان داشت: روایات بسیاری در عظمت گریه برای امام حسین داریم و در حقیقت گریه برای امام حسین، گریه ی ضعف و انفعال نیست بلکه گریه ی مقاومت  و ظلم ستیزی است

رئیس ستاد امر به معروف رامسر در تشریح پیدایش اسلام سلفی، با بیان اینکه مطالبی را که ریشه تاریخی ندارد به اسلام اضافه کردند تا تیشه به ریشه اسلام بزنند ابراز کرد: در تلاشند محتوا را از ما بگیرند تا یک پوسته ظاهری باقی بماند که این کار شیوه دیرینه یهود است.

حجت الاسلام رضایی در پایان با تاکید بر اینکه مکتب امام حسین (ع) در دست ما امانت است و باید این امانت را به دست نسل های آتی برسانیم افزود: در زمان ظهور امام زمان(عج) تفکر بشری برای الگو گیری به سمت امام حسین(ع) می رود که امروز جریان اربعین از علامت های مهم ظهور امام زمان
است.

منبع روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان رامسر

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393