آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2818
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 18:59
دولت 700 میلیارد تومان برای زیرساخت ها تنکابن هزینه کرد
فرماندار ویژه تنکابن و معاون استانداری مازندران گفت : دولت تدبیر و امید تاکنون حدود 700 میلیارد تومان برای زیر ساخت های این شهرستان هزینه کرده است.

به گزارش موج شمال، سید امیر حسینی جو روز یکشنبه در نشست مشترک شورای اداری شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن افزود : این اعتبار از سال 1392 تاکنون در حوزه های آموزشی ، راه ، برق رسانی ، مخابرات و اشتغالزایی هزینه شده است.
وی با اشاره به سابقه تاریخی ، انقلابی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی شهرستان تنکابن ، کمبود آب آشامیدنی در برخی روستاها ، کمبود پزشک در درمانگاه تامین اجتماعی و وضعیت نامناسب روکش آسفالت مسیر اصلی عباس آباد به تنکابن را از عمده ترین مشکلات پیش روی مردم در این منطقه معرفی کرد.
فرماندار تنکابن با اشاره به ظرفیت بالای تولید محصولات باغی در این شهرستان گفت : تنکابن در زمینه پرورش گل و گیاه و نیز کیوی نسبت به سایر شهرستان های غربی مازندران شرائط مطلوبتری دارد ولی کیوی کاران در فصل فروش محصولاتشان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و متاسفانه عده ای از واسطه ها و دلالان ، زحمات یکساله این قشر مولد جامعه را به جیب می زنند.
وی خواستار ارائه مجوز برای ایجاد صنایع تبدیلی و کارخانه های کنسانتره برای پیشگیری از زیان کشاورزان در این منطقه شد.
حسینی جو همچنین با اشاره به طولانی بودن بعد مسافت از رامسر تا ساری و درپی آن مشکلات فراوان برای آمد وشد مردم غرب مازندران از مسئولان استانی، خواستار تفویض اختیار بیشتر مدیران استانی به مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان برای حل مشکلات مردم شد.
فرماندارعباس آباد نیز گفت : دریای خزر در محدوده غرب مازندران شرائط مطلوبی برای پرورش ماهی در قفس های دریایی دارد چرا که از ساحل دریا تا فاصله 5 کیلومتری آن حدود 40 متر عمق دارد.
حق الله کثیری افزود :‌ در عباس آباد سرمایه گذاران متعددی متقاضی اجرای چنین طرح هایی هستند وضمن اینکه سرمایه گذران بخش خصوص به دنبال ایجاد صنایع تبدیلی مانند کنسرو سازی هستند و باید دراین زمینه از انان حمایت شود.
وی همچنین گفت که سال گذشته سهم عباس آباد برای ایجاد اشتغال دستکم 824 نفر بود درحالی با بهره گیری از همه این ظرفیت ها موجود بیش از این تعداد اشتغال در این منطقه ایجاد شد.
فرماندار رامسر نیز گفت : رامسر به علت فاصله اندک کوه با دریا ، قله های مخروطی شکل ، ییلاقات خوش آب و هوا ، کریدر جنگلی ، داشتن فرودگاه و تله کابین به عنوان عروس شهرهای ایران مطرح است.
محمد آزاد افزود : ‌با این وجود از زیرساخت هایی مانند برخورداری از کمربندی بی بهره است درحالی این شهرستان در بیشتر ایام بویژه نوروز امسال شاهد حضور دستکم پنج میلیون مسافر بوده است.

منبع :ایرنا

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393