آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2817
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 18:50
فعالیت هزار و ۷۰۰ نفر در باغات چای رامسر
هزار و ۷۰۰ نفر به صورت نیمه فعال در باغات و کارخانه چای رامسر فعالیت می‌کند.

به گزارش موج شمال ، محمد آزاد فرماندار رامسر در نخستین جشنواره چای این شهرستان گفت: ۱۷۰۰ هکتار زمین چای بطور فعال و نیمه فعال در رامسر وجود دارد و ۱۷۰۰ نفر نیز نیمه فعال در باغات و کارخانه‌های چای فعالیت دارند.

وی، داشت، برداشت و تولید چای را بسیار سخت دانست و افزود: اقدامات کمی در حمایت از چایکاران صورت گرفته است، اما دولت آمادگی دارد ۸۵ درصد از آبیاری قطره‌ای باغات چای را انجام دهد و در حوزه بیمه‌ای نیز بصورت فراگیر آمادگی جبران خسارت را دارد.

آزاد با انتقاد از برخی رانت‌های پیدا و پنهان در صنعت چای به واردات بی رویه چای غیرطبیعی به کشور اشاره کرد و گفت: ذائقه مردم با مصرف زیاد چای خارجی درحال تغییر است و ما  باید با حمایت از چای رامسر که فاقد اسانس و ارگانیک است در سلامت و رونق اقتصادی گام برداریم.

وی با بیان اینکه جشنواره چای به پیشنهاد شهردار کتالم و ساداتشهر در ستاد جشنواره‌های شهرستان به تصویب رسید، گفت:نواقص و کاستی‌های جشنواره که برای اولین بار برگزار شد در دوره‌های بعد باید رفع شود.

وی برگزاری جشنواره بهارنارنج با ۱۴ هزار بازدید کننده در حوزه شهر رامسر، جشنواره گل گاو زبان در حوزه روستایی، و جشنواره چای در حوزه شهر کتالم و ساداتشهر را نشان از نگاه یکسان به همه شهرستان بیان کرد.

فرماندار رامسر با اشاره به اینکه با برگزاری جشنواره‌ها به دنبال اهدافی هستیم، گفت: نقاط مختلف رامسر دارای ظرفیت‌های متعددی است که باید از این ظرفیت‌ها برای رونق اقتصادی مردم بهره برد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393