آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2774
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 فروردين 1397 - 22:02
سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر : پیش بینی تولید ۲۲۰ تن گل گاوزبان در شهرستان رودسر
علی وارسته بهدانی در حاشیه بازدید از آغاز یرداشت نوبهاره گل گاوزبان افزود : شهرستان رودسر با ۴۷۰ هکتار زمین سطح کشت و تولید ۲۲۰ تن گل گاوزبان بعنوان پایتخت گل گاوزبان ایران معرفی و مطرح شده است .

به گزارش موج شمال ،وی با بیان این مطلب افزود : در سطح کشور ۱۲۴۰ هکتار زمین سطح کشت و در استان ۶۵۰ هکتار وجود دارد که الحمدلله نشان دهنده آن است این شهرستان جایگاه خود را در بین سایر استانها در کسب رتبه اول کشوری داراست.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر خاطر نشان کرد : هر ساله برداشت گل گاوزبان از نیمه اول فروردین آغاز و تا اواخر تیرماه ادامه دارد که امسال بجهت گرمی هوا این روند ۱۰ روز زودتر آغازشد .

وارسته با اعلام این خبر گفت ؛ گل گاوزبان گیاه حساسی است که وضعیت آب و هوا و موقعیت مکانی در رشد و پرورش آن تاثیرگدار است و تاکنون براساس همان موقعیت زمانی و مکانی در روستاهای جلگه ای در اشکورات و پایین اشکور برداشت انجام شده که ان شالله این روند تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر با تاکید به برگزاری جشنواره های مختلف با محوریت استعدادهای شهرستان؛  علی الخصوص گل گاوزبان افزود : کشاورزان و مردم مناطق مختلف روستایی در این شهرستان به سختی امرارمعاش می کنند و برای بدست آوردن هر کیلو از این محصولات شاید ساعتها وقت صرف کنند بنابراین شناساندن این محصولات و تجاری سازی آن بعهده مسئولین امر است که با یک همت بلند و تلاش مجدانه می توان در بحث ظرفیت سازی اقدام کرد .

وی اظهار کرد : فرآوری و بسته بندی این نوع محصولات که در ابتدا به نام شهرستان رودسر ثبت شده است باید با وجود سرمایه گذاران در همین شهرستان تجاری سازی و  از شهرستان خارج شود .

وارسته به ایجاد دو گارگاه عرقیات استحصال از گل گاو زبان اشاره کرد و گفت: یک کارگاه در سال ۹۶ در بخش مرکزی راه اندازی شد و دومی در شهر واجارگاه در بخش کلاچای در هفته دولت سالجاری راه اندازی می شود.

سرپرست فرماتداری شهرستان رودسر در پایان با اشاره به اینکه رتبه های برتر با تلاش حاصل می شود و حفظ آن نیز باید با تلاش و همت بیشتری باشد افزود: اگر ما نسبت به حفظ و ماندگاری محصولات شهرستان تلاشی نداشته باشیم زحمات کشاورزان سختی کشیده از بین می رود که در این زمینه انتطار است مجموعه شهرستانی تلاش مضاعفی نسبت به گذشته داشته باشد و برای خروج محصولات بنام شهرستان رودسر پیگیرتر عمل کند.

منبع :روابط عمومی فرمانداری رودسر

 

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393