آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2720
تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1396 - 09:05
جزییات حادثه نهاد ریاست جمهوری از زبان سردار کوثری؛
فردی که قصد ورود به ساختمان داشت مجهز به چندین چاقو و قمه بزرگ بود/ با حالت تهاجمی می خواسته از ماموران حفاظت عبور کند
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله (ع) با بیان این که فرد مهاجم به نهاد ریاست جمهوری در بازداشت و تحت درمان است، گفت: «طبق تحقیقات اولیه فرد مهاجم به نهاد ریاست جمهوری سیاسی نبود و وابستگی سیاسی ندارد.»

به گزارش موج شمال ،سردار اسماعیل کوثری توضیح داد: روز دوشنبه گذشته فردی که کفن پوشیده و مسلح به قمه هم بوده به زور و با فریاد قصد ورود به نهاد ریاست جمهوری را داشته است .در مرحله اول ماموران به گمان این که او انتحاری است پاهای فرد مهاجم را هدف قرار می دهند و فرد مهاجم از دو پا مجروح می شود.


به گزارش خراسان، سردار کوثری افزود: وقتی ماموران به بالای سر فرد مهاجم می رسند پس از بازرسی بدنی متوجه می شوند که او به چندین چاقو و قمه های بزرگ مسلح است.


جانشین فرمانده قرارگاه ثارا...(ع) در ادامه اضافه کرد: فرد مهاجم هم اکنون در بازداشت و در حال مداواست و به دلیل این که در حال مداواست امکان بازجویی دقیق پیش نیامده است اما در بازجویی های مقدماتی مشخص شده که این اقدام جنبه سیاسی نداشته و او به هیچ گروه سیاسی وابسته نیست. البته اطلاعات دقیق تر پس از مداوا از وی کسب خواهد شد.


این مقام مسئول گفت که فرد مهاجم کمتر از 30 سال دارد. کوثری تصریح کرد : البته سلامت روانی فرد مهاجم هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و همان طور که گفتم این ها نتایج تحقیقات اولیه است و قطعی نیست.


جانشین فرمانده قرارگاه ثارا...(ع) در این باره که گفته می شود این فرد توانسته است از گیت اول عبور کند، تاکید کرد: نه این گونه نبوده است. فرد مهاجم از غرب نهاد ریاست جمهوری در پاستور که تا در اصلی فاصله زیادی دارد در حال حرکت بوده و از همان ابتدا با حالت تهاجمی می خواسته از ماموران حفاظت عبور کند.


جانشین فرمانده قرارگاه ثارا...(ع ) در پاسخ به این سوال که وظیفه حفاظت از نهاد ریاست جمهوری به عهده چه نهادی است، تاکید کرد: حدود 38 سال است که مسئولیت حفاظت از نهاد ریاست جمهوری به عهده سپاه حفاظت است.


وی تاکید کرد: نیروهای سپاه با قدرت طبق وظیفه که توسط شورای عالی امنیت ملی تعیین شده با هرگونه اقدامات از این دست برخورد خواهد کردند. سپاه حفاظت وظیفه دارد که از همه شخصیت های تعیین شده حفاظت کند و خوشبختانه حوادثی از این دست بسیار بسیار کم داشته ایم .


به گزارش الف، روز یکشنبه 16 بهمن ماه فردی با قمه در پی عبور از گیت‌های نهاد ریاست‌جمهوری بود. شاهدان در تشریح نحوه ورود این مرد به خیابان پاستور، گفتند او هنگام عبور از گیت نخست مجموعه حفاظتی نهاد ریاست جمهوری در خیابان 12 فروردین، قمه و کفن را زیر لباس‌های خود پنهان کرده بود تا توجه ماموران به او جلب نشود. حاضران در صحنه افزودند که این مرد، پس از عبور از این گیت، کفن خود را پوشید و با دست گرفتن سلاح سرد خود، فریاد کشان راه خود را به‌سمت گیت دوم نهاد ریاست جمهوری در خیابان خورشید ادامه داد. نیروهای حفاظتی که با فریادهای وی، متوجه او شده بودند، تلاش کردند با شلیک سه گلوله اخطار و فرمان ایست، او را متوقف کنند اما به‌ دلیل بی‌توجهی به شلیک‌های هوایی و اخطار، او در نهایت با شلیک یک گلوله به پا، به زمین افتاد و متوقف شد. شاهدان گفتند که این فرد شعار سیاسی، صنفی یا معیشتی سر نداده و تنها در میان سرو صداهای خود فریاد می‌زد: «می‌کشم» مرد حمله‌کننده به مجموعه پاستور، سپس از سوی نیروهای حفاظت بازداشت و به بیمارستان منتقل شد.


محمد حسین مقیمی استاندار تهران هم گفته بود: این فرد مسلح به سلاح سرد در ابتدا به اخطار ایست نیروهای حفاظت واکنشی نشان نداده است و به همین دلیل مجروح شده و در حال حاضر در بیمارستان بستری است. به گفته وی، درخصوص انگیزه این شخص باید دستگاه قضایی و ماموران امنیتی کار خود را انجام بدهند و از او بازجویی کنند.

 منبع :شمال نیوز 

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393