آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2402
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 اسفند 1394 - 21:50
معاون استاندار گیلان خبر داد
شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های گیلان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها و آشکارسازی این نقاط در استان خبر داد.

 حجت شعبان‌پور عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر گیلان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود میلیون‌ها نفر در نوروز سال 95 به این استان سفر کنند، اظهار کرد: تمهیدات لازم از طریق دستگاه‌های مربوطه برای ورود مسافران به گیلان اندیشیده شده است.

وی به تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌های گیلان اشاره کرد و افزود: مسیر تردد گردشگران در کاهش تلفات جاده‌ای در استان رصد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه وجود تلفات جاده‌ای در استان ما را رنج می‌دهد، تصریح کرد: امسال تمام نقاط حادثه‌خیز در گیلان شناسایی شده است.

شعبان‌پور از برطرف کردن بسیاری از نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های گیلان خبر داد و بیان کرد: نقاط حادثه‌خیز باقی‌مانده آشکارسازی شده است.

وی به کشته شدن 619 نفر از ابتدای امسال تاکنون در جاده‌های گیلان اشاره کرد و گفت: سال 93 تعداد 621 نفر تلفات جاده‌ای در استان داشتیم و امسال تعداد کشته‌شدگان دو نفر کمتر گزارش شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اینکه 211 نفر از کشته‌شدگان جاده‌ای استان عابران پیاده هستند، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 203 نفر موتورسیکلت‌سوار در جاده‌های استان کشته شدند.

شعبان‌پور، دوسوم از تلفات جاده‌ای گیلان را مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران خواند و یادآور شد: سالانه باید 10 درصد در تلفات جاده‌ای کاهش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد 32 نفر تلفات جاده‌ای در نوروز 94 در گیلان داشتیم، اظهار کرد: نوروز سال 93 تعداد 33 نفر در جاده‌های گیلان کشته شدند و نوروز امسال تلفات‌جاده‌ای استان افزایش داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به نامگذاری نوروز سال 95 اشاره کرد و افزود: نوروز سال 95 «نوروزی شاد با سفری ایمن» نامگذاری شده است.

شعبان‌پور با انتقاد از اختصاص ندادن اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی به منظور ارائه خدمات در ایام نوروز، بیان کرد: ایام نوروز دستگاه‌های راه و شهرسازی، امداد و نجات، دانشگاه علوم پزشکی، راهداری و پلیس راه و راهور درگیر هستند بدون اینکه یک ریال برای خدمات ارائه شده، دریافت کنند.

وی با اشاره به ارزیابی غلط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مورد گیلان در سال 94، تصریح کرد: ارزیابی نوروز سال 94 توسط سازمان مذکور اشتباه بود و نوروز سال 95 باید رصد کامل انجام شود.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393