آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2392
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 اسفند 1394 - 21:14
سفته در مازندران نایاب شد/ بازار سیاه سفته در آستانه سال نو
مراجعه کنندگان می‎گویند التماس و درخواست‎های ما هیچ تاثیری در نظر شعب نداشته است ظاهرا سود اینکار در برابر دیگر امور بانکی صرفه نداشته است.

به گزارش تابناک مازندران، همزمان با شش روز مانده به آغاز سال جدید و تکاپوی مردم برای خرید نوروزی، مازندرانی‎ها به ویژه مردم در شهر ساری با وجود نیاز به سفته برای انجام امور مالی و معاملات خود، با عدم همکاری بانک ملی مواجه شده‎اند.

بر اساس اعلام مکرر مردم و مطابق با مشاهدات خبرنگار تابناک، شعب مختلف بانک ملی ایران که بر اساس قانون مجری واگذاری سفته به مردم هستند، از دیروز سه‎شنبه هرگونه ارائه این برگه بهادار به مردم را تا پایان تعطیلات نوروزی در سال آینده منتفی اعلام کرده‎اند.

با مراجعه امروز مردم به شعبه مرکزی بانک ملی در مازندران نیز جوابی متفاوت از دیگر شعب فرعی به درخواست مردم داده نشده و تنها به این پاسخ بسنده شد که از دیروز 25 اسفند فروش سفته متوقف و اساسا دفتر فروش بسته شده است.

متصدی فروش سفته در شعبه مرکزی ساری با اعلام اینکه سهم زیادی از وقت من در ساعات آخر وقت اداری این روزها صرف ثبت سفته‎های فروخته شده شد، آغاز واگذاری این اوراق را به سال آینده موکول کرده است.

از طرفی شنیده شده با این اقدام مردمی که محتاج یک برگ سفته برای انجام معاملات خود هستند به ناچار به بازار سیاه روی آورده اند و هر برگه تعهد 5میلیون تومانی سفته که ارزش خرید قانونی آن 150 هزار تومان است، در بازار سیاه بقالی ها و سوپری‎ها تا 25 هزار تومان معامله می‎شود.

مراجعه کنندگان می‎گویند التماس و درخواست‎های ما هیچ تاثیری در نظر شعب نداشته است ظاهرا سود اینکار در برابر دیگر امور بانکی صرفه نداشته است به همین دلیل تنها کارمند شعبه مرکزی به فعالیت دیگری میپردازد مسئولان باید در این زمینه و سردرگمی تحمیلی به مردم پاسخگو باشند.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393