آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2359
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 اسفند 1394 - 21:51
در گلزار شهدا
رامسری‌ها به یاد شهدای خود نهال غرس کردند

پاسداشت هفته درختکاری و تجدید پیمان با شهیدان هشت سال دفاع مقدس با شعار «به یاد هر شهید یک نهال»، در گلزار شهدای بهشت زینبیه برگزار شد.

 همزمان با هفته درختکاری و تجدید پیمان با شهدای هشت سال دفاع مقدس به یاد هر شهید رامسری در گلزار شهدای این شهر نهال غرس شد.

جانشین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران عصر امروز در این مراسم با اشاره به سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه و تکلیف همگانی است، گفت: گاهی خواسته یا ناخواسته جنگل بر اثر حریق یا عوامل دیگری از بین می‌رود و هزینه‌هایی را برای سازمان منابع طبیعی ایجاد می‌کند.

علیرضا یدالله‌پور افزود: از صدر اسلام بنا به احادیث و روایات، ائمه(ع) نسبت به ایجاد منابع طبیعی و کاشت درخت توجه کافی داشتند.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از مأموران و نگهبانان محیط زیست در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به شهادت رسیدند، بنابراین همه باید در این جهت کوشا باشیم و به عنوان مسئول از این منابع گرانقدر دفاع کنیم.

یدالله‌پور با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه(س) بیان کرد: دخت پیغمبر نمونه کامل انسان وارسته است که با وجود راه‌های شناخت مختلف از این حضرت باید رفتارشان را سرلوحه خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: استکبار جهانی از همان ابتدا هدف سرکوب کردن انقلاب را در سر داشت و جنگ‌های داخلی بسیاری را ایجاد کرد که در حوزه مدافعان جنگل 134 شهید در مازندران تقدیم انقلاب شده است.

جانشین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به 22 اسفند و اینکه انقلاب اسلامی جزء انقلاب‌های بزرگ است و شهیدان از امام راحل پیروی کردند تا توانستند پیروز شوند و یک وجب از خاک را به دشمن تسلیم نکنند، بیان کرد: امام خمینی(ره) در 22 اسفند 58 را روز شهید اعلام فرمودند.

به گزارش فارس، مراسم با گلباران مزار شهدا و غرس نهال به تعداد شهدای این گلزار پایان یافت.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393