آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2351
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اسفند 1394 - 21:24
بهره‌مندی 200 روستای مازندران از نعمت گاز تا پایان سال آینده

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: تا پایان سال آینده 200 روستای مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

 محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 5 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب گاز در سال جاری از سوی نیروگاه‌ها، کارخانجات، صنایع بزرگ و مردم مصرف شده است، اظهار کرد: در حال حاضر شرکت گاز مازندران 147 میلیارد تومان از صنایع و مردم طلبکار است. با توجه به اینکه این مبالغ به خزانه دولت برای اعطای یارانه به هموطنان می‌رود، بنابراین این افراد نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه عدم پرداخت بدهی‌ها از سوی صنایع و مردم منجر به قطع گاز آنها خواهد شد، ادامه داد: بسیاری از طبلکاری‌های شرکت گاز از سوی صنایعی مانند چوب و کاغذ، سیمان، نیروگاه‌ها، مرغ‌داری‌ها، مردم و نانوایی‌ها ایجاد شده است. این پول ها متعلق به‌دولت است و در اسرع وقت باید نسبت به پرداخت آن اقدام شود تا دولت بتواند در سایر نقاط پروژه‌های گازرسانی خود را اجرا کند.

ابراهیم زاده تاکید کرد: از آنجایی‌که 80 درصد یارانه توسط شرکت گاز پرداخت می‌شود بنابراین از مردم می‌خواهیم تا نسبت به پرداخت بدهی‌های خود به‌موقع اقدام کنند تا در پرداخت یارانه مشکلی ایجاد نشده و همچنین پروژه‌هایی که در دستور کار قرار گرفته است، اجرایی شود.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع 99 درصد از مناطق شهری استان دارای گاز طبیعی هستند، اظهار کرد: در حال حاضر 90 درصد از مناطق روستایی نیز از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی بیان کرد: برای روستاهایی مانند 105 روستای چهاردانگه، 56 روستای دو‌دانگه، شهر فریم، شهر کیاسر و مسیر روستاها تا ساری، باید در طول 170 کیلومتر گازرسانی انجام شود که تاکنون در طول 40 کیلومتر انجام شده است. طبق برنامه دولت قرار است، این سطح از گازرسانی تا پایان سال 95 به بهره‌برداری برسد.

ابراهیم زاده متذکر شد: وضعیت گازرسانی به منطق کوهستانی و صعب‌العبور از پیشرفت خوبی برخوردار است. 16 روستاهای بخش مرزن‌آباد با طول مسیر 18 کیلومتر، از شهریور کلنگ زنی شد و تا کنون 150 علمک در روستای کلنو نصب شد و مابقی نیز در روزهای آینده اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به تمام روستاهای استان مازندران از سواد‌کوه، نکا، تنکابن رامسر و دیگر نقاط صعب‌العبور در دستور کار است، اظهار کرد: تا سال 95 تعداد 200 روستای دیگر نیز از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

ابراهیم زاده در مورد گازرسانی به شهرهای کجور و پول شهرستان نوشهر نیز خاطر‌نشان کرد: در این مناطق نیز پیمانکاران مشغول کار بوده و در مرحله انتخاب پیمانکار CNG هستیم.

وی با بیان اینکه بعد از عید، کار به صورت گسترده آغاز خواهد شد، ادامه داد: هم‌اکنون به ارزش 100 میلیارد تومان پروژه در استان مازندران تعریف شده است. از نکا تا رامسر، یک نهضت گازرسانی در حال وقوع است. پیمانکاران نیز انتخاب شدند.

ابراهیم زاده در پایان با بیان اینکه در سال‌جاری تا کنون 82‌ هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند، گفت: امسال تعداد 32 هزار علمک در استان مازندران نصب شده است.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393