آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2326
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اسفند 1394 - 21:08
شهردار تنکابن:
سرانه فضای سبز شهر تنکابن به 7 متر رسید
شهردار تنکابن گفت: با توجه به کاشت حدود 15 هزار اصله نهال در سطح شهر سرانه فضای سبز شهری در تنکابن به ازای هر شهروند به 7 متر رسید.

 موج شمال: شهردار تنکابن گفت: با توجه به کاشت حدود 15 هزار اصله نهال در سطح شهر سرانه فضای سبز شهری در تنکابن به ازای هر شهروند به 7 متر رسید.

عقیل عشوری ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس در شهرستان تنکابن، اظهار کرد: در هفته درختکاری شهرداری با تهیه حدود 15 هزار اصله نهال اقدام به کاشت 5 هزار اصله نهال در سطح شهرکرد و حدود 5 هزار اصله نهال دیگر به شهروندان اهدا کرد که سرانه فضای سبز شهری تنکابن از 5 متر طی ماه‌های اخیر هم‌اکنون به 7 متر ارتقا یافته است.

وی افزود: در راستای اشاعه فرهنگ دوستداری طبیعت به‌ویژه کاشت درختان، شهرداری هم‌اکنون 2 هزار اصله نهال دیگر نیز برای اهدا به شهروندان در اختیار دارد و طبق برنامه‌ای در روزهای آتی به شهروندان برای کاشت در فضاهای شخصی اهدا می‌شود و پیش‌بینی شده تا قبل از پایان نیمه اول سال 95 سرانه فضای سبز شهری تنکابن از 8 متر بیشتر شود.

 عشوری بیان کرد: در اجرای طرح نهال‌کاری تلاش کردیم برای حفظ اکوسیستم و اقلیم منطقه و صرفه‌جویی در مصرف آب و هزینه‌های نگهداری از گونه‌های بومی همچون افرا، بلوط، بلندمازو، انجیری، توسکا، ال و نارنج استفاده شود که در جریان نهال‌کاری، امسال از مجوع 16 هزار اصله نهال 3 هزار نهال بومی و یک‌هزار نهال نیز از نوع نارنج بوده است.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از سرانه فضای سبز موجود در سطح شهر مربوط به ادارات، نهادها و اماکن عمومی بوده که توسط شهرداری تأمین و ایجاد شده است و با توجه به نگهداری و مراقبت شهرداری در اختیار این نهاد نیست با نظر به وجود میزان قابل توجهی از فضای سبز که در این اماکن وجود دارد می‌توان گفت سرانه فضای سبز شهر به مراتب بیشتر از میزان محاسبه شده و عدد 7 متر مربع برای هر نفر در شهر تنکابن است.

عشوری ادامه داد: با توجه به حجم نهال‌کاری یادشده در شهر تنکابن، 3 هزار اصله نهال دیگر برای فضاهای عموی شهر آماده کاشت داریم و برای تأمین نهال و درختچه‌های زینتی مورد نیاز در سطح شهر و پارک‌ها نیز دو خزانه گل و گیاه و درختچه‌ توسط شهرداری در دو نقطه شهر ایجادشده که هم‌اکنون حدود یک میلیون اصله نهال، درختچه و گل و گیاه بیرونی در آن ذخیره و در حال آماده‌سازی است.

وی در پایان گفت: برای زیباسازی بلوارها، میادین و فضاهای سبز شهری در پارک‌ها و بوستان‌ها تاکنون 20 هزار صندوق انواع گل و گیاه زینتی از انواع گوناگون در سطح شهر کاشته شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393