آخرین اخبار
 
 
کد خبر : 2296
تاریخ انتشار : شنبه 01 اسفند 1394 - 21:08
داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری:
موقعیت کنونی شایسته شأن جوانان گیلان نیست

داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از حوزه گیلان گفت: موقعیت کنونی شایسته شأن جوانان گیلان نیست بنابراین برای تغییر بزرگ در تمام عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، مدیریتی و... باید هم‌عهد شویم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رهنما عصر امروز در دیدار با جوانان گیلان با بیان اینکه صحنه انتخابات با حضور بانشاط جوانان زیباتر می‌شود، اظهار کرد: جوانان نسلی باهوش، با اراده و مستعد هستند.

وی به جایگاه و نقش اساسی جوانان در راستای پیشرفت استان و کشور اشاره کرد و افزود: جوان عنصری فعال و جوشان، صاحب خلاقیت و نوآوری، پرنشاط و شور‌آفرین است.

داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از حوزه گیلان این استان را دارای جوانانی ویژه و ممتاز خواند و ادامه داد: هوش و فراست جوانان گیلانی همراه با روح لطیف و عاطفی و هنر برتر آنها زبانزد همگان است.

وی افزود: نمی‌توان انکار کرد که در عرصه‌های مطرح علمی و فرهنگی و انقلابی، جوانان گیلانی نقش‌آفرین و جلودار در خط شکنی‌ها هستند.

رهنما وضعیت موجود را شایسته منزلت و جایگاه رفیع جوانان ندانست و تصریح کرد: بنده به عنوان کاندیدای جوان خبرگان و در قامت کسی که دغدغه اعتلای فرهنگ و سنت استان گیلان را دارد، با جوانان عزیز همنوا هستم.

وی اضافه کرد: می‌توانم بگویم موقعیت کنونی چیزی نیست که شایسته شأن جوانان ما باشد بنابراین برای تغییر بزرگ در تمام عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، مدیریتی و... باید هم‌عهد شویم.

داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از حوزه گیلان، این مجلس را متشکل از روحانیونی دانست که دارای رتبه اجتهاد هستند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس خبرگان دو نقش اساسی را ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: یک نقش ملی که در قانون اساسی آمده و آن تعیین رهبری است که اساسی‌ترین رکن جمهوریت و اسلامیت کشور و ضامن وحدت، استقلال و امنیت کشور محسوب می‌شود.

رهنما نقش دیگر نمایندگان مجلس خبرگان را استانی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هر استان ذکر کرد و گفت: این وظیفه‌ای است که بنده برای خود در نمایندگی خبرگان استان در نظر دارم.

وی کمک به ارتقای فرهنگ غنی و پر سابقه گیلان با استفاده از توانمندی‌ها و استعدادهای این استان را وظیفه دانست و تصریح کرد: نماینده خبرگان می‌تواند دارایی‌های فرهنگی این استان را در عرصه‌های مختلف هم‌افزا و راه پیشرفت مادی و معنوی را پیگیری کند.

این استاد حوزه یادآور شد: همه باور داریم که استان ما شایستگی دارد در بالاترین جایگاه، قطب الهام‌بخش فرهنگ متعالی اسلامی و ایرانی در عرصه‌های مختلف کشور باشد.

وی با بیان اینکه می‌توانیم با استفاده از اندیشه متعالی و زیبای دینی، موانعی که بر سر راه شکوفایی استعدادها وجود دارد را برداریم، متذکر شد: شرط این کار در همصدایی و هم‌پیمانی برای فرهنگ و سنت گیلان است.

ایمیل مستقیم : info@mojeshomal.ir
شماره پیامک : 3000592300
نظر شما
مقام معظم رهبری
ریاست محترم جمهور
مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزارت کشور
اداره کل دادگستری استان مازندران
اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران
مهر آریا
تله کابین رامسر
مرکز خرید آرامش رامسر
پیامک آنلاین

 

 
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ و متعلق به موج شمال می باشد.
© 1393